Се расчистуваат последиците од невремето во Скопје


Поради силното невреме со обилни врнежи што во изминативе неколку часа го зафати Скопје, екипи на Градот Скопје и јавните претпријатија излегоа на терен и ги расчистуваат последиците од невремето.

Екипите, соопшти Град Скопје, на терен детектирале повеќе паднати гранки и скршени дрвја кои се отстрануваат.

dozd2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1