Се распадна популарниот македонски бенд “Дупер” – Авалон продукција им го раскина договорот


Една година откако се прослави со хитот „Не сум твој тип“, „Дупер“ се растури. Веста дека тројцата членови на бендот, Борис Какуринов, Мартина Баракоска и Илчо Нечовски веќе нема да свират заедно, ја објави „Авалон“

Поради тоа што едниот од машките членови на групата Дупер ѝ даде отказ на Мартина, со поддршка на другиот машки член, од според мене најпатетична можна причина, Авалон Продукција го раскина договорот со младите момци- напиша Бобан.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1