Се разбудила и не можела да си ја препознае ќерка си


Шанда Руж од САД едно утро и го променило животот, се разбудила од спиење и не можела да се сети на ништо. Се што доживеала во нејзините 30 години живот едноставно било избришано од нејзината меморија.

zena ne se sekjava na kjerkaШандра всушност веќе четири години пати од мултипле склероза, која иако изгледа безопасно, сепак носи трајни последици. Жената одеднаш го загубила своето помнење и не знаела кои се луѓето со кои живее. Не можела да се сети дури ни на својата мала ќеркичка.Таа и нејзиниот сопруг за неа биле странци.

Сега за американските медиуми Шанда зборува за пеколот кој го преживеала од 2005-та година. Во моментот кога Американката го загубила помнењето, нејзината ќерка имала само 19 месеци.

Состојбата на Шанда за докторите е сеуште мистерија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1