Јајца од вонземјани? – розеви, водени, желе топчиња среде пустина се мистерија (Видео)


Додека брачен пар фотографирал пејсажи среде пустина, наишле на навистина чудно откритие. Изолирани сами на куп илијадници розеви топчиња (Јајца) со розе или виолетова боја. Биле како желе и полни вода. Веднаш испратиле фотографии до нивен пријател кој е зоолог.Некој светкаа на сонцето, транспарентни- ова не се глеа секој ден и сакав одговори, вели Герадине. Но пријателот немал идеја од што може да се овие јајца, според неговото познавање не наликуваат на ништо што претходно го видел.

purple alien eggs

Се јавила во теелвизијата и екипа отишла на местото – јајцата се уште биле таму. Илјадници водени топчиња кои се тркалаат – како од некој филм за марсовци, вели репортерот од местото на настанот.

Зборувале со Darlene Buhrow, директор во ботаничката градина во Tucson и чии сопруг е познатботаничар-вообид да дознаат дали се работи за некое растение. Чекаат одговори од нив.

Погледнете како изгледаат илјадници розеви желе топчиња среде пустина.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1