Се самоуби бизнисмен во Штип – пронајден пиштол до неговото тело


Четириесет и девет годишниот бизнисмен Горан Даскалов е мажот кој претпладнево беше пронајден мртов во викендица во излетничката населба Суитлак во Штип.

policija1Од полицијата го потврдуваат идентитетот, но причините на смртта ќе бидат познати по завршување на обдукцијата.

Неофицијално станува збор за самоубиство, а како што дознава Курир до неговото безживотно тело бил пронајден и пиштол, кој е подигнат од местото.

Официјалните информации за тоа како настапила смртта кај Даскалов ќе се знаат по резултатите од извршената обдукција.

Даскалов беше член на Управниот одбор на Текстилен кластер, а до пред една година претсетдател на ФК „Брегалница“.

Kurir.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1