Се самоуби познат актер


Светот го шокираше уште една трагедија.

Како што пишуваат странските медиуми 29-годишниот актер Хенри (Хенк) Дојчендорф, кој како бебе заедно со својот брат близнак се појави во холивудскиот блокбастер „Истерувачи на духови“, е пронајден мртов, а се верува дека извршил самоубиство.

Неговиот брат Вилијам од него се прости со емотивна порака, во која меѓу другото напиша дека „Хенк ја загубил битката со менталното заболување“.

-Луѓето не знаеја дека Хенк боледува од ментално заболување кое претставува комбинација од биполарно пореметување и шизофренија. Имаше халуцинации, депресија и манични фази. Ќе остане запаметен како сакан син и како некој што секогаш бил тука кога ви бил потребен, напишал неговиот брат

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1