Се скарал со сопругата – влетал дома со авион


Пилот на мал авион загина , кога намерно влета со авионот во својата куќа во близина на влезот на кањонот Пејсон во државата Јута.
Ноќеска околу 2.30 часот по локално време мажот се забил со малиот авион во куќата , а неговата соптруга и детето поминале без повреди . Пилотот најверојатно намерно се забил во куќата , бидејќи неколку часа пред тоа бил приведен , а потоа и пуштен од притвир поради сомневања дека ја нападнал сопругата.

Според изјави на сведоците , тој ја нападнал сиопругата вечерта додека пиеле . Мажот го возел авионот на својот газда.

Предниот дел на куќата е целосно изгорен , а жената и детето , за кое велел дека не знае дали е негово , поминале без повреди .

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1