Се сликал за фејс само момент пред да загине од бомбата во тролејбусот во Волгоград!


Овој човек кој работи како болничар е виновен за хоророт и смртта на 15 луѓе кои денеска се случија во тролејбусот во Волгоград.

140720

во 2012 заминал во Дагестан, а неговите родители дошле да го бараат и вратат дома, но потрагата им била безуспешна.

Инаку, во вчерашниот терористички напад кој се случил на железничката станица во градот биле убиени 17 лица, а 37 беа повредени.

Според руските медиуми овие фотографии се сликани само неколку моменти пред да се експлодира тролејбусот. На нив е 16 годишен либанец Мухамед ел Чар во црвениот дукс кои заедно со своите другари позира за фотографијата, а позади се гледа и автомобилот во кој била бомбата. Автомобилот експлодирал само неколку минути по оваа фотографија. 16 годишното момче е едно од жртвите на бомбашот.

Bejrut_mladic

Bejrut_mladic_dva

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1