Се сруши хотел во Индија: Најмалку 12 загинати


Најмалку 11 лица загинаа, а 16 се повредени денеска при уривање на хотел во јужниот дел на Индија. Меѓу жртвите има и гости и персонал на хотелот. Засега не се знае колкумина имало во хотелот за време на несреќата.

359178_indija01apfoto-mahesh-kumar-a_ffСе претпоставува дека уште 40 лица се наоѓаат под урнатините на хотелот, што се наоѓа во градот Секундерабад во сојузната држава Андхара-Прадеш.

Причина за несреќата се претпоставува дека е слабата конструкција на 80 години старата зграда што не одговарала на стандардите за безбедност.

359179_indija02apfoto-mahesh-kumar-a_ff

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1