Се сруши кров од основно училиште во Загреб


srusio-se-krov-osnovne-skole-u-sigetu-nitko-nije-ozlijeen-504x335-20130102-20130117221119-546e28f4990129f8a2625495a0f2b2d0Кровот на основно училиште во загребската наслеба Сигет се срушил поради тежината на снегот. На кровот има дупка колку една училница. За среќа кровот се срушил вечерта кога во училиштето немало деца, нема повредени.

Среќа што под дупката има бетонска плоча, па надлежните велат наставата ќе се одржи. Кровот бил 30 години стар и сега ќе мора да се реновита.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1