Се судрија два автобуси – 10 повредени


Во сообраќајната несреќа што се случи утрово кај ТЦ „Три бисери“, според првичните информации, повредени се десетина лица, пренесува 24 вестиaerodrom

Министерството за внатрешни работи потврди дека во осум часот е пријавена сообраќајната несреќа која се случила на булеварот „Јане Сандански“ наспроти ТЦ „Три бисери“. Судрени се два автобуса – број три на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје и приватен автобус со број 23, кои се движеле од центар кон Аеродром.

Поврдените лица со возила на итнатата медицинска помош се пренесени во некои од скопските клиники.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1