ТУРКЕМНИСТАНЦИ: Ние ги убивме руските пилоти, ќе ви ги покажеме телата!


По повод соборувањето на рускиот авион затоашто наводно упаднал во турскиот воздушен простор се огласија  и Туркемнистанци кои делуваат во таа област.

TURKMENISTANCI-724x400

Заменик командантот на туркменистанските сили во Сирија,  Алпаслан Челик изјави дека неговите луѓе ги убиле руските пилоти, кои катапултирале по што Турците го собориле авионот “Су 24″.
Челик рекол дека рускиот авион го собориле турски ловци “Ф16″, затоа што наводно го повредеил воздушниот простор на Турција. Покажале и делување на падобран, кој наводно, го користел еден од руските пилоти.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1