Се укинува допишувањето преку фејсбук


Во наредните недели оние кои ќе сакаат да продолжат да “чатуваат“ со своите пријатели на Фејсбук, ќе мора да имаат инсталирана Месинџер апликација.

fejsbukФејсбук ја тетсираше новата функција за својот Месинџер месеци наназад, а сега оваа социјална мрежа го исфрла комплетно “чeтот“ од својата главна апликација.

Марк Цукерберг уште лани најави дека ќе ја исфрлат оваа можност од социјалната мрежа.

Гаснењето се очекува во наредните неколку недели, а Фејсбук веќе ги известува корисниците за промената.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1