Се урна авион во Швајцарија, сите патници се загинати


Сите 20 патници од авионот Јункерс Ју-52 кој се урна на југоисток во Швајцарија се загинати, соопшти швајцарската полиција.

Загинале 11 мажи и девет жени, претежно жители на Швајцарија.

Авионот бил во сопственост на компанијата „Ју Ер“ која нуди туристички патувања во поранешни швајцарски воени авиони.

Полицијата смета дека истрагата ќе биде „многу комплицирана“ бидејќи од авионот не бил испратен повик за помош.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1