Се венчале 23 пати – свадба прават во секоја земја во која одат (Видео)


Venčanja-po-celom-svetu-4,, Ова е авантура на нашиот живот, ќе патуваме 3 години во нашата стара камп приколка и бараме најнеобични места за венчавка,, изјавил младоженецот.

Британскиот брачен пар Алекс Пелинг и Лиза Гант од Јокшир досега се венчал 23 пати во 15 различни држави. Авантурата ја започнале во јули 2011. последен пат се венчале во Колорадо, а во Бразил се венчале по бразилски обичаи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1