Човекот со чевлите кој не влезе во Владата бил осудувано лице


Според безбедносниот протокол на Владата, во објектот не може да влезе лице кое има сторено казнени дела и што било осудувано.

cevli-596x272Евиденцијата покажала дека 62-годишниот Борис Миладинов, кој вчера сакаше да разговара со премиерот и со министрите на отворениот „Ден за идеи“, е сторител на повеќе казнени дела, за кои има и судски пресуди согласно законот, па безбедносниот протокол во такви случаи го ограничува влезот во институциите, пишува во реакцијата од владината прес служба, објави „24 вести“.

Според информации на некои од медиумите чевлите на Борис биле проблем бидејќи содржеле метал и не го минале метал детекторот.

ПОРАДИ РАБОТНИЧКИТЕ ЧЕВЛИ НЕ МУ ДАЛЕ ДА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАДАТА ДЕНЕСКА
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1