Наместо бомба крадецот имал 3 кг брашно – Завршена драмата во банката во Германија


Напаѓачот од подржницата на „Дојче банк“ во Берлин не носел со себе експлозив како што сметаше полицијата, туку носел три килограми брашно.

policija_1356215584_420x0– Полицијата сметаше дека напаѓачот е опасен бидејќи тврдеше дека поседува експлозив – изјави полицаецот Синдберг Јохе.

Сепак, како што објаснува полицаецот Јохе, напаѓачот наместо експлозив како што се веруваше,со себе носел
три килограми брашно и стартен пиштол со кој десет часови држел во заложништво еден службеник од банката.

Инаку, напаѓачот од Берлин завчера десет часа држеше заложник во банка,
барајќи еден милион евра и слободен премин,заканувајќи се дека во спротивно ќе ја крене банката во воздух.

Макфакс

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1