Се запали автобус кај прилепско Беровци


Патнички автобус кој сообраќал на линија Прилеп – Битола денеска околу 15 часот се запалил но за среќа нема повредени бидејќи пожарот избувнал во време кога автобусот бил празен.

 Според неофицијални извори причина за пожарот бил неисправен довод на гориво, а од МВР велат дека за брзо време пристигнала екипа на прилепската противпожарна служба, која го локализирала пожарот.

Пожарот избувнал во близина на селото Беровци прилепско.

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1