Се запали автобус полн патници на Табановце


Во 15,45 часот на Граничен премин ,Табановце“ на излез од Република Македонија настанал пожар на автобус со српски национална ознака, сопственост на агенција од Нови Сад, а управуван од српскиот државјанин В.З. (47) од Нови Сад.

Веднаш по настанување на пожарот патниците неповредени го напуштиле автобусот.

Во 16,05 часот, од екипа од Територијалната противпожарна заштита Куманово пожарот бил целосно изгаснат.

Српската пејачка Анабела Атијас се најде до запалениот автобус на Табановце, на границата на Македонија и Србија, и сподели фотографии на социјалните мрежи.

Автобусот се запалил, а пламенот и димот сееле страв. За среќа патниците безбедно излегле.

Настанот се случи во 15,45 часот на „Табановце“ на излез од Република Македонија каде настанал пожар на автобус со српски национална ознака, сопственост на агенција од Нови Сад, а управуван од српскиот државјанин В.З. (47) од Нови Сад.

– Веднаш по настанување на пожарот патниците неповредени го напуштиле автобусот. Во 16,05 часот, од екипа од Територијалната противпожарна заштита Куманово пожарот бил целосно изгаснат, информираа од МВР.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1