Се запали камион кај Прилеп, возачот преживал скокајќи од возилото


Денеска околу пладне, се запалил камиот на патот Прилеп-Македонски брод, додека возилото сеуште било во движење.

Возачот успеал да се спаси од скокајќи од опожарениот камион.zapalena kola

Била повикана противпожарна екипа која го изгасила огнот. Сообраќајот не е во прекин, а полицијата ги пренасочува возилата по друга лента.

Сеуште не се познати причините за настанување на пожарот

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1