Се запалил лифт во Струга, четворица се гушеле додека се возеле


liftЗавчера околу 11,40 часот во Струга на ул.„Маршал Тито“, избувнал пожар во лифт во зграда, пишува Дневник.

Од пожарот биле повредени (затруени со ЦО2) четири лица, на кои им е укажана лекарска помош во Медицински центар Струга, по што сите се пуштени на домашно лекување.

Пожарот е изгаснат од страна на екипа од ТППЕ-Струга.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1