СЕИЗМОЛОШКА ОПСЕРВАТОРИЈА: Имавме среќа што жариштето на земјотресот беше многу длабоко


Екипата на ТВ Нова веднаш по големиот земјотрес од 5,3 степени според Рихтер разговараше со сеизмолозите од Природноматематичкиот факултет.seizmoloshka-640x363

Има комплетна информација и детали за земјотресот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1