Села: Ако нема датум, на пролет предвремени избори


Ако нема датум, ќе се направи техничка влада согласно пржинскиот договор, а на пролет предвремени избори.

Лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села во синоќешното издание на дебатниот магазин „Click Plus“ рече дека доколку не добиеме датум за почеток на преговори со Европската унија, ќе се направи техничка влада согласно пржинскиот договор, по што на пролет ќе се одржат вонредни парламентарни избори.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1