Села и ветераните на УЧК в петок ќе протестираат во Скопје


Села и ветераните на УЧК в петок ќе протестираат во Скопје“. uck-ovk-foto-profimedia-1429616797-644811

Во петок во 14 часот во Скопје е закажан протест кој е поддржан од Здружението на поранешни политички затвореници и прогонети Албанци во Македонија, од Организацијата на воени ветерани на Ослободителната Народна Армија (OVL-UÇK), од граѓанското општество, од движење за реформи – ДПА (LR-PDSH) и од Националнa Демократска Преродба (RDK).

Според информациите тие ќе му се приклучат на протестот на подржувачите на СДСМ

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1