Борко Ристовски и официјално нов голман на Барселона


Првиот голман на македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски и официјално е нов член на шпанската Барселона.

Ова и официјално на своите официјални веб страни го објавија сега веќе екс клубот на Ристовски.ristovski-borko-500

Актуелниот лидер во германската Бундес лигата, Рајн Некер Ловен и новиот тим, актуелниот eвропски шампион Барселона.

Со тоа Ристовски ќе стане вториот Македонец кој ќе биде дел од ракометниот шпански гигант Барселона, каде заедно ќе настапува со капитенот на македонската репрезентација Кире Лазаров кој веќе трета сезона го носи дресот на Барселона.

За Ристовски ова ќе биде ново искуство во Шпанија, каде во 2006 и 2007 година настапуваше за Теукро и Алегесирас. Покрај за Рајн Некер Ловен и споменатите два клубови, Ристовски има настапувано и за нашите Металург и Вардар, како и Гумерсбах (Германија), Кретеј (Франција) и Ал Ахли (Катар).

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1