Семејството Трајчевски четири дена под снежна опсада (ВИДЕО)


Борче Трајчевски од село Црвена вода е под снежна опсада веќе четири дена.

rusija sneg

Надлежните велат не можеле до него да стасаат, потребната храна за неговото петчлено семејство со три мали деца Црвениот крст ја оставил на оддалеченост од шест километри.

Video – Kanal5

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1