Сепак Сергеј не е жртва, туку тој бил насилникот


Горан Илиќ(41) е осомничен дека минатата ноќ го нападнал актерот Сергеј Трифуновиќ и во таа прилика како што изјави актерот „го гризнал за раката“.

Илиќ во тој момент бил во присуство на својата сопруга, а после инцидентот е испитуван во својство на граѓанин во Основниот суд и пуштен е на слобода. Тој на повикот на обвинителството ќе дојде на закажано сослушување.sergej-trifunovic-goran-ilic-foto-instagram-kurir-1456601965-853049-724x400

По тој повод, за порталот Курир.рс, Илиќ објасни што се случило минатата вечер и што го предизвикал овој инцидент:

– После вербалното недоразбирање кое се случи во пекарата рано наутро,кое беше за цигари и запалка Сергеј Трифуновиќ започна да ме навредува дека сум слепец и дека тој не пуши такви ефтини цигари, дојде и до физичка пресметка, а го гризнав за прст додека тој беше врз мене и ме гребеше по лице“, раскажа Горан и додаде:

– Не ми се верува дека јас сум обвинет, а всушност сум жртва, а виновникот станува „жртва“ само затоа што е позната личност и од се ова си прави реклама на себе.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1