Северина ги разнежни срцата на сите родители – Балада посветена на нејзиниот син


За новиот хит на Северина, „Rođeno moje“ веќе зборува целиот Балкан. А таа за песната вели:

„Ова е многу убава песна во која ќе се пронајде секој родител и секој човек… Кога Милош ми ја прати, во мене предизвика ерупција емоции и веднаш отидов да ја снимам. Пораката на песната е безусловната љубов“, изјави познатата пејачка.

Песната е напишана од долгогодишниот композитор на Северина, Милош Рогановиќ, кој е потпишан како автор и на „Kao Alcatraz“, „Grad bez ljudi“, „Italiana“, „Uzbuna“…

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1