Сезонска работа во Грција-Еве неколку огласи!


Во текот на летната сезона голем број на наши сограѓани се ангажираат на сезонски работи во соседна Грција, и засега ретки се случаите кога некој се пожалил на невремена исплата на заработката или слични проблеми, пишува Фактор.мк.grcija22

Во продолжение ви пренесуваме неколку огласи за работа кои ги најдовме на Фејсбук страната на работодавачот ТУКА.

-Потребна жена работно место чистачка во Пекара на возраст од 45-50 години, во близина на Атина. Плата 500 евра, обезбедено сместување и храна.
Повеќе нформации ќе најдете  тука.

-Потребна е жена за чување на две деца
Локација-близина на Атина
Плата-600 евра
Јазик-познавање на грчки
Храна и сместување-обезбедени -Повеќе нформации ќе најдете  тука.

-Потребна жена за чување на дедо
Јазик-не е потребно
Локација-Евоиа
Плата-500 евра
Храна-обезбедена
Сместување-обезбедено
Инфо во инбох на оваа страна
 

-Потребен градинар/молер за работа во хотел
Возраст-30/32 години
Јазик-делумно познавање на англиски
Сместување-обезбедено
Храна-обезбедено
Плата-500/550
Локација-Закинтос
Повеќе нформации ќе најдете  тука.

Потребна жена за нега на стара лице во Грција.
Плата: 600 евра
Сместување и храна: Обезбедено
Јазик: Грчки
Остров: Родос

Повеќе нформации ќе најдете  тука.

Фактор.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1