Шабан Шаулиќ избоден со нож среде настап


Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, бил избоден на настап во Виена.Saban-Saulic-noz

– Влегов во ходник во кој имаше светло. Ме повлекоа за рака. Почувствував нож во грбот. Среќа е што не погодија некој нерв, вели Шабан.

Пејачот додава дека биле двајца насилници од кои едниот го удрил со боксирач. Шабан лежел крвав на земјата.

Набрзо дошла итна помош и повредите му биле веднаш санирани.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1