Шакира роди уште еден син – Ќе се вика Саша


Славната двојка Шакира и Жерард Пике синоќа станаа родители на уште едно бебе.

Пејачката се породи во Барселона, со царски рез и на свет донесе уште едно момче. Пике само 24 часа пред породувањето имаше натпревар, но потоа беше слободен за закажаниот царски рез на неговата сопруга.sakira

Пике (27) и Шакира (37) се заедно уште од 2010 година, веќе го имаат синот Милан, а новиот член на семејството ќе се вика Саша.

Додека на Балканот и низ Источна Европа тоа е име кое со децении наназад е познато и многу употребувано, во овие моменти било многу популарно меѓу ВИП личностите во светот, каде Шакира и Пике не се првите кои го земаат како име за вчера родениот син.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1