Шенка Колозова со солзи во очите говори за смртта на Ѓорѓи (ВИДЕО)


Шенка Колозова и после 16 години од смртта се сеќава на нејзиниот Ѓорѓи. Таа пред објективот на Бекстејџ со солзи во очите зборуваше за животот по заминувањето на царот Колозов.

Во интервју за Бекстејџ, Шенка Колозова, зборувала за работите со кои сега се занимава, за животот по смртта на сопругот Ѓорѓи и за други работи кои се дел од нејзиниот живот.

Актерката со која пораснаа голем број генерации беше дел од легендарното актерско дуо Колозови.

Шенка, по бројните претстави за возрасни и за деца кои ги играла низ цела Македонија, решила да се повлече од актерството.

Во интервјуто, слушнете како зборува за Колозов.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1