Шок: 3 месечно бебе оставено на хауба од автомобил во центар на Скопје!


Непознат маж утринава фрлил неколкумесечно бебе на хауба на автомобил во Скопје.

policijaMKDМалото бебе било оставено на автомобил паркиран на паркингот зад Министерството за финансии на улицата „Никола Вапцаров“.

Случајот бил пријавен од страна на случаен минувач, по што бебето било веднаш земено од надежните институции и згрижено на Детската Клиника.

Засега не е познато каква е состојбата на бебето и кој го оставил на милост и немилост.

Бебето оставено на хауба било злоставувано!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1