Бебето оставено на хауба било злоставувано!


Бебето кое било оставено на хауба од автомобил на улицата „Никола Вапцаров“ пред Министерството за финансии било злоставувано, објави Канал 5.

bebe korpaКако што објави Канал 5, повикувајќи се на извори од Детската клиника, на телото на бебето откриени се повреди кои предизвикале сомнеж кај лекарите дека се работи за злоставување.

Откако случаен минувач го пријавил случајот со бебето кое било оставено на хауба на автомобил пред Министерството за финансии, тоа било веднаш згрижено и префрлено во болница.

Шок: 3 месечно бебе оставено на хауба од автомобил во центар на Скопје!

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1