Шок-бомба повреди новинарка – Сите се шокираа од тоа што го направи потоа!


Новинарка од либанската национална телевизија продолжи со работата откако шок бомба ја погоди во лице, јавува Гардијан.ghdmghmdsfgb-14966

Хана Махамед е погодена во лицето за време на судирот помеѓу израелската полиција и палестинските демонстранти во источен Ерусалим, а бомбата наводно ја испукала израелската полиција. Се појавија снимки на кои се гледа повредената Махамед, а кратко потоа е однесена во болница за да и се санираат повредите.

Само неколку часа по случката, Махамед продолжила со работата и јавувањето за либанската телевизија Ал-Мајаден. До судирот дошло откако полицијата го привела таткото на млад Палестинец кој ранил млад Израелец.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1