Шок-фото: Даниел Кајмакоски на високи штикли и нашминкан


Во новото издание на шоуто „Твоето лице звучи познато“ Даниел Кајмакоски ќе биде Тина Тарнер.

Заради новата улога пејачот морал да се издепилира, но и да облече чевли со високи потпетици.

Веројатно, сето ова е сосема доволна најава за утрешната емисија на ТЛЗП во која ќе ја видиме Дара Бубамара како Карлеуша, Никола Роквиќ како Енрике Инглесијас, Ана Грубин како Скај Виклер, Ивана Петерс ќе биде Аксл Роуз…kajmakoski-tina-tarner-640x747

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1