Прегазен пешак во Скопје


Вчера во 15:00 часот во Скопје на ул.„Тодор Чангов“, се случила сообраќајна незгода во која Г.Ѓ.(40) од с. Долно Лисиче, управувајќи ПМВ„Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, удрил во пешак Б.С.(30) од Скопје.

Во незгодата пешакот се здобил со ТТП, по што е пренесен и задржан на лекување во ГОБ„Св.Наум Охридски“. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР-Скопје.

Soobrakajci-policija

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1