Шок фотографии – Северна Кореја е во комплетен мрак


Северна Кореја изгледа како црна дупка во морето светлина на фотографијата која неодамна ја објави НАСА. Фотографијата ја снимија астронаутите на Меѓународната вселенска станица на 30. јануари.

Забележан е контраст меѓу Северна Кореја и Јужна Кореја која ноќе е многу осветлена исто како и Кина. Најсветлата точка на Северна Кореја е нејзиниот главен град Пјонгјанг.

korea-noke

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1