Шокантно признание на Жељко Бебек: Секој ден се дрогирав!


Како што „Бјело дугме“ „растури“ на просторите на поранешна Југославија, не успеал ниту еден друг бенд. Првиот пејач на легендарната група, Жељко Бебек не крие дека во тоа време на најголема слава уживал во се она што таа го носи: секс, дрога и рокенрол.bebek

– Не ми е жал поради тоа, напротив. Живеевме бурно и лудо. Се сами правевме, поднесувавме и уживавме во тоа. Меѓутоа, не сите животи отидоа во некој добар правец, но мислам дека се направив правилно. Сето тоа е минато, рекол Бебек.

Пејачот за минатото зборувал со смеење.

– Мислам дека тоа беше најубавиот начин на кој може да се живее. Но и ова сега е исто така најубавиот начин. За среќа, нема никакви последици на мене, поради тоа однесување, изјавил пејачот за еден српски магазин.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1