Сакал да раситни 100 долари, а освоил 10 милиони!


Човек од Масачусетс кој купил два тикети за игри на среќа како би раситнил 100 долари, освоил 10 милиони.

Од Државната лотарија изјавиле дека Ричард Нол и неговата сопруга ја презеле наградата минатата недела.

loto

Тие се одлучиле на исплата на цел износ од 6.5 милиони долари (износ со пресметан данок) и изјавиле дека за тие пари сакаат да купат куќа, да ја однесат внуката во Дизниленд, а остатокот ќе го вложат во некој бизнис.

Човекот кој му ги продал тикетите изјавил дека Ричард ги купил само за да раситни пари за ручек.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1