ШОКАНТНО ВИДЕО: Снимено како огромен мразулец падна на главата на српски министер


Српскиот министер за енергетика, Александар Антиќ, доживеал вистинска трагедија додека го обиколувал теренот во Мајданпек.

Во еден момент застанал да им даде изјава на новинарите, и додека зборувал, големо пачре мраз завршило во неговата глава.

antic-ledenica-1417694276-595937

За среќа минал без повреди бидејќи носел заштитен шлем.

Српските медиуми објавуваат дека министерот Антиќ е во добра состојба по несреќата и дека ако не го носел заштитниот шлем парчето мраз можело да го убие, а во најмала рака да му нанесе тешки повреди на главата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1