ШОКАНТНО: Враќањето на километражата станува легално


Велика Британија во периодов е преплавена со огласи на фирми и работилници кои нудат услуга за намалување, односно враќање на километражата која автомобилите ја поминале. Измамата од која купувачите на половни возила највеќе се плашат, одамна не е механичка постапка, туку се извршува по електронски пат преку централниот компјутер на автомобилот, пишува visokioktani.mk.

kola kilometraza 2

Како е можно една ваква измама во некоја европска земја да стане легален бизнис?

Имено, враќањето на километражата прво било одобрено за оние возила, на кои овој инструмент се расипал, па не ја прикажувал реалната километража, а тогаш била откриена дупка во законот.kola kilometraza

Враќањето на километражата во Велика Британија е легално, доколку сопственикот на возилото го прави тоа за сопствени потреби и причини, а доколку тој автомобил посака да го продаде, должен е да го извести идниот купувач за ова.

Што мислите вие за овој контроверзен закон? Дали ќе се почитува или ќе стане една од најголемите измами на денешницата?  Место за дискусија тука.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1