Штип има нов командир на полицијата


 

На денешната седница советот на Штип донесе одлука, нов командир на Штипската полициска станица да биде Дејан Петров.

Штипската полиција остана без командир по акцијата ,, детонатор,, во која беа уапсени и полицајци кои биле вмешани во аферата.

Дејан Петров е од Штип, завршил Правен Факултет и веќе 9 години е во полицијата. МВР освен Петров за потенцијален командир на штипската полиција ги достави и имињата на Драган Данев и Ристе Недков.

Share Button

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1