Што ако сексот ви стане досаден?


Сексот е интересен на почетокот на секоја врска но што кога ќе приметите дека страста пополека ја снемува, сексот станува само рутина, а кога го имате ви се чини дека повеќе би сакале да гледате филм или да го планирате остатокот од неделата?Ако сексот со партнерот станува досаден тогаш треба веднаш да го вклучите црвеното светло. Досадниот секс е знак дека мора да поработите на односите со вашиот партнер.

bad-sex

За да го зачините сексуалниот живот и да ја вратите страста ќе ви понудиме неколку совети:

Најчесто мажите се тие што иницираат секс, но би било добро за промена доколку тоа да го направи жената. Мажите сакаат кога им приоѓаат жените и експлицитно им бараат секс. Како додаток може да се искористи секси долна облека, која не само што ќе го задоволи партнерот, туку ќе направи и жената да се чувствува сексипилно и привлечно.

Општо е познато дека убавата облека ги мами жените. Исто така голем број жени откриле дека сакаат мажи кои носат одело, кошула, кравата или пак скапи часовници. Стручните лица им предлагаат на мажите да ги заменат тренерките со одело и да ја одведат партнерката на романтична вечера.

Предиграта е добра инвестиција. Започнете со неа многу порано пред да се соблечете. Жените честопати велат – колку подолго чекате – толку оргазмот е подобар.

Кога сте заедно, посветете внимание на деталите. Немојте да занемарите ниту еден дел од телото. Жените сакаат нежност и грубост истовремено. Комбинирајте нежни бакнежи со страствени допири. Разбудете ги сите нејзини сетила.

Сексот на јавно место е еден од најжешките кои што можете да си ги дозволите. Кога сте на отворено, рачната работа е најлесниот начин да си го задоволите мажот по кратка постапка.

Оралниот секс во јавен тоалет и во автомобил се едни од омилените, а доколку сте малку похрабри тогаш сексот на хаубата од автомобилот е полн погодок за да му го поматите умот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1