Што ли јадеме: Чудна сина смеса во македонски колбаси купени во маркет (Фото)


Уште една читателка на MKnews ни се пожали што купила во Жито маркетот.

Купила македонски производ колбаси ,,Македонска,, полутраен колбас, кој во внатрешноста имале сина смеса која наликувала на гума. Колбасите се од месната индустрија Дироко и рокот на траење е во ред.

Погледнете ги фотографиите кои ни ги испрати читателката

10957967_10206374310942277_1255925824_n 10968180_10206374312462315_1872431888_n 10966543_10206374313182333_1922383755_n 10962122_10206374314502366_1157498385_n 10979364_10206374315342387_257928577_n

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1