Што ли не чека вечер: Вее снег на минус 8 во Скопје


Иако температурите се длабоко под нулата, во Скопје во моментов вее снег. Оној кој падна пред два дена не може да се стопи поради ниските температури, а од оваа ноќ, ќе имаме и нова снежна покривка. Во моментов температуриата во главниот град е минус 8 степени

Прес24

VREME

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1