Што се крие под гаќите: Триаголник сакаат морални, Бразилска, самосвесните


Интимните подстрижувања откриваат каков карактер има жената и што сака во кревет. Дами кои ја сакаат природната фризура се многу практични, додека оние кои ги отстрануваат сите влакна знаат што сакаат и како да ги постигнат своите цели

Природно потстрижени

Ова е класичен тип депилација кој беше многу популарен осумдесеттите години, и се однесува само на отстранување на влакна околу бикини линијата, оние кои не сакаме да се видат на плажа, надвор од работ на бикини костумите.

овие жени сакаат природна убавина, скромни, знаат што сакаат и не сакаат да привлекуваат премногу внимание.

Триаголник

Овој тип на депилација е најчест, освен препоните и бикини линија, ги опфаќа повеќето од влакната на интимниот дел во форма на триаголник.

Овој тип на депилација опишува динамична жена, која сака промени, но исто така и безбедност. Таа е морална личност која понекогаш сака да се позанимава со сексапил.

Чироки фризури

Како што сугерира името, ова е интимна фризура чија дебелина зависи од желбите на дамите, а најпопуларна беше во деведесеттите. Отстрана влакната се отстранети а во средина линијата е со природна должина.

ова се отворени и комуникативни жени, кои не се плашат од промени и нов живот, сакаат авантура, но во рамките на границите.

Бразилска

Бразилската депилација е отстранување на цела интимна коса. Ова е во моментов еден од најпопуларните, иако е многу болна сепак е омилена межу жените денеска.
оваа фризура отсликува слободна и безбедна жена, свесна за своите вредности и сексапил и не се плаши да ги истакне. Тие знаат што сакаат и како да стигнат до својата цел.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1