Штрајк во Луфтханза: Денес откажани 929 летови


Луфтханза поради продолжување на штрајкот на кабинскиот персонал утре одлага 929 летови, а таа мерка ќе погоди повеќе од 100.000 патници, се вели во соопштението на авиокомпанијата.

-„Од 3000 најавени летови ќе бидат одложени 929, а се работи да дојдовни и појдовни летови од аеродромите во Франкфурт, Минхен и Дизелдорф“, се додава во соопштението.

lufthanza2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1