Штрајк во весникот Ден, новинарите револтирано ја напуштија редакцијата


Утрешен Ден нема да излезе откако новинарите денеска колективно, во знак на револт поради неисплатени плати, ја напуштиле редакцијата и ги избришале сите денешни текстови што ги напишале, пишува порталот Мкд.мк.

Новинарите веќе три месеци работат без плата, но денеска тие го загубија трпението и револтирани ги напуштија своите работни места.

Ден е релативно нов весник во македонскиот медиумски етер, почна да излегува во март годинава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1