ФОТО: Никнаа темелите за сплавовите во Вардар


Се појавија темелите на сплавовите во што ќе бидат поставени во реката Вардар. Спроти новиот театар и спроти новото МНР.

Сплавовите ги гради фирмата “Фаланга” Од Град Скопје им издадоа одобрение за градба.

Двата бродови ќе се спроти Стариот театар и кај Холидеј ин. Месечна кирија за оној кај стариот театар е 76.700 денари. А за сплавот кај Холидеј ин 64.900 денари. оваа фирма сплавовите ги доби на закуп за наредните 10 години.

Почнаа да се градат сплавовите на Вардар

Фото ЗаСе

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1